Nahoru

Travertin a jeho využití

Travertin stejně jako mramor, patří do skupiny těch „exkluzivnějších“ typů kamene používaných ve stavebnictví a při tvorbě hřejivého a luxusního domova. Opět přeskočíme molekulární složení a řádky o formování se tohoto kamene a přejdeme přímo na jeho využití v praxi.

Pokud se podíváme do historie, můžeme si všimnout, že travertin byl stejně jako mramor nedílnou součástí každého lepšího rodinného sídla.

Ať už je to travertinová dlažba nebo travertinová podlaha, neobyčejná a exkluzivní atmosféra tvořená tímto kamenem dodává našim klientům výjimečný pocit pohodlí. Možná je to způsobeno pórovité travertinu, možná barvou, ale výsledný efekt opravdu stojí za to.

Nejčastěji se travertin používá na:

– podlahy

– obklady

– schody

– koupelny

– sprchy

– příčky

Travertin se vyznačuje svou odolností a pórovitostí, díky čemuž má jako je výše uvedeno velkou škálu použitelnosti. Jak se říká, fantazii se meze nekladou, vyplňte si ji travertinem.

Každý jeden klient má určitou představu, jak by měla vypadat realizace a přibližně nějaký finální vzhled. Z našich bohatých zkušeností však víme říci – a jsme na to patřičně hrdí – že drtivá většina z klientů je z výsledného vzhledu doslova nadšená.

Travertin je přesně ten typ kamene, díky kterému lze změnit průměrný bazén na exkluzivní, oku lahodící zážitek a luxusní pocit z domácího koupání – nebudete chtít chodit nikam jinam. Představte si, jak travertinová dlažba lemuje okraje Vašeho bazénu a táhne se až ke terase, kde přirozeně funguje jako terasa. Jeho odolnost a vzhled ho k tomu přímo předurčují.

Budete se těšit až se vrátíte domů, na ten pocit až otevřete dveře a vstoupíte do předsíně s nezaměnitelnou atmosférou domova. Tato atmosféra na Vás bude dýchat travertinové dlažby a z obkladů na stěnách a vy budete kráčet tou chodbou s pocitem že někde na blízku je určitě moře a pláž …

Ani zdaleka to není přehnané, toto je přesně ten rozdíl mezi běžnou obkladačkou a travertinovým zázrakem.

Při aplikaci travertinové dlažby nebo travertinového obkladu si nekupujete pouze luxusní kámen, zajišťujete si tím zároveň i zcela nový rozměr slovního spojení „teplo domova“ a toho úžasného pocitu, když jste opět doma.