Nahoru

Realizace vápenec


Stavba se realizovala v roce 2013, v době kdy jsme na slovensku začínali a přinesly nové a moderní materiály. Jako dlažba v kuchyni a jídelně, až po vstupní halu a chodbu, včetně schodiště z podzemní garáže řezané na míru, byl zvolen vápenec Arnos v rozměru 90x60x2cm v lesklém provedení.

Cíl byl jasný, podlaha musí být teplé barvy s jemnou kresbou, aby byla snadno kombinovatelná s nábytkem a zařízením a vytvářela tak pravý pocit domova. Perfektní lesk je samozřejmostí, protože celá jedna strana domu je prosklená od podlahy ke stropu s nádherným výhledem.

Do koupelen byl zvolen Izraelský vápenec v matném provedení na dlažbu. Rozměr byl 60cm šířka a různé délky od 40-100cm v 2cm tloušťce. Na obklady stěn jsme použili stejný vápenec v rozměru 60x30x1cm, kde se náhodně střídá leštěný povrch s matným. Na dům jsme se vrátili udělat pár záběrů po 3 letech od realizace a výsledek nás stále velmi těší. Od počátku patří k našim top projektům a jsme rádi, že i v naší malé zemi se najdou interiéry světové špičky.