Nahoru

Mramor a jeho využití

Mramor je již od starověku ve stavebnictví používán jako dekorační materiál. Byl to symbol krásy a moci v palácích velkých vládců. Mramor si dokáže najít využití jako v interiérech, tak iv exteriérech a navíc je k dispozici v různých barvách a tvarech.

Mramorová dlažba je známá svou odolností a funkčností. Také dodává prostoru jedinečnou atmosféru a na rozdíl od většiny druhů kamenů, nepůsobí chladně.

Mramorový obklad stejně jako mramorová dlažba plní především dekorativní funkci. Pokud si podíváte nějaké fotky realizací například koupelen, chodeb či jiných prostor s mramorovým obkladem nebo dlažbou, sami pocítíte už jen při pohledu příval té úžasné atmosféry, nesrovnatelného komfortu a estetického zážitku oproti běžným provedením.

Popis procesu tvorby mramoru jakož i jeho vnitřní složení je něco, co můžeme klidně nechat na různé odborné články a vědecké časopisy a my se můžeme soustředit na jeho využití.

Mramor je v dnešní době stejně jako v minulosti, synonymem luxusu, přepychu, určité noblesy a estetického vkusu. Každý klient, který si opatří mramorové obklady, podlahy či jiné dekorace, stává se majitelem jedinečného unikátu, protože na světě neexistují dva stejné díly, nakolik mramor se těží v celých blocích. Při jeho těžbě se dbá o zachování jejich celistvosti, protože jeho struktura je unikátní.

Jako je zmíněno v úvodu, je známo mnoho druhů mramoru, proto se vám pokusíme přiblížit alespoň ty nejoblíbenější. Také námi doporučené využití jednotlivých typů.

Kararský mramor – typ čistého bílého nebo světle šedého mramoru vysoké kvality. Tento druh mramoru je nejčastěji využíván v sochařství nebo při interiérovém designu.

Krásně vynikne jako mramorový obklad v koupelně nebo vstupní hale, kde chcete mít krásný světlý prostor s nádherným nádechem jedinečnosti a výjimečnosti.

Šternberský mramor – bílý mramor, který se těží v České republice. I když místo původu nemusí znít pro někoho příliš exoticky, rozhodně dokáže ve Vaší domácnosti vyniknout. Je to vhodná alternativa, pokud hledáte levnější řešení oproti kararskému mramoru. Rovněž se nejčastěji využívá pro mramorový obklad.

Šedý mramor, Černý mramor, Červený mramor – různé zbarvené druhy mramoru, které svou jedinečnou strukturou a složením poskytnou vašemu domovu luxusní atmosféru. Tyto druhy mramoru se využívají jako mramorové podlahy či mramorové obklady.

Onyxový mramor – v drtivé většině případů se používá zkratka onyx. Tento druh mramoru je příznačný svou vrstevnatosti. Název pochází z řeckého slova onyx. Používá se při výrobě šperků, ale v poslední době se stále více rozmáhá jeho použití iv interiérech domů, zejména jako onyxové obklad. Neváhejte a přijďte si prohlédnout velkoformátové vzorky k nám do showroomu.